حماسه
 
حماسه

رسانه های داخلی هم هوشیار هستند. چه بسا همین خبرها نیز برای تحریک کاندیداها به جنگ روانی و تخریب یکدیگر باشد. کاندیداهای محترم نیز حتما با مرزبندی در برابر این سناریو، به مردم نشان می دهند که هرگز به ابزار تبلیغی بیگانه دلبستگی ندارند.

شفاف: سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف در واکنش به پخش برنامه ای تخریبی علیه این کاندیدا در یک شبکه ماهواره ای بیگانه، گفت: اینکه شبکه بی بی سی خط تخریب کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران را از قالیباف شروع می کند، خود حاوی پیامی قابل توجه است .

 پرویز اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به برنامه شب گذشته شبکه بی بی سی در تخریب قالیباف، گفت: پروژه تخریب قالیباف از مدتی قبل با پخش برنامه ای از صدای آمریکا آغاز شده بود و با توجه به روشن شدن تقریبی صحنه انتخابات، فاز جدید این عملیات روانی و تخریبی از سوی شبکه بی بی سی دنبال شد و این قابل پیش بینی بود.

 

 

وی ادامه داد: سناریوی دشمنان تحمیل فضای تخریب و جنگ روانی به جای رقابت سالم در انتخابات است و کاندیداهای محترم و ستادهای آنها باید چنین اقداماتی را صراحتا محکوم و با این روشها مرزبندی کنند.

 

سخنگوی ستاد قالیباف در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص گزارشهای برخی رسانه های داخلی که از ارتباط وابستگان برخی کاندیداها با این شبکه ها و مرتبطین آنها خبر داده اند، افزود: ان شاءالله اینگونه نیست. رسانه های داخلی هم هوشیار هستند. چه بسا همین خبرها نیز برای تحریک کاندیداها به جنگ روانی و تخریب یکدیگر باشد. کاندیداهای محترم نیز حتما با مرزبندی در برابر این سناریو، به مردم نشان می دهند که هرگز به ابزار تبلیغی بیگانه دلبستگی ندارند.

 

 

اسماعیلی گفت: نکته جالب این است که این شبکه ماهواره ای هیچ بهانه ای برای تخریب آقای قالیباف نظیر خدشه در مدیریت و کارامدی و نیز محبوبیت عمومی ایشان پیدا نکرده و تلاش کرده تا با تقطیع هدفمند بخش هایی از سخنان ایشان، وی را تخریب کند. حال آنکه نگاه دقیق تری به اهداف پشت صحنه این برنامه نشان دهنده تلاش این شبکه برای تخریب کاندیداهای دارای وجهه مردمی و کارامد در آستانه انتخابات؛ تشدید منازعه بین کاندیداها و تزریق تنش به فضای انتخاباتی است.

 

وی ادامه داد: اتفاقا حتی آنچه پخش شده، اوج تدبیر و سیاستمداری هوشمندانه برای حفظ آرامش و امنیت محیط های دانشگاهی و دانشجویان در برابر بازی های اهل سیاست را نشان می دهد. ضمن اینکه بعد از حضور ایشان در فرماندهی نیروی انتظامی، مسئولان ارشد دولت اصلاحات و از جمله وزارت کشور وقت بارها از مدیریت هوشمندانه قالیباف از جمله در حفظ فضای آرام و با نشاط دانشگاهها تقدیر کردند.

 

سخنگوی ستاد قالیباف گفت: بهتر از همه ما، خود دانشجویان عزیز می دانند که در دوران مدیریت پلیس توسط قالیباف حتی یک گلوله در محیط دانشگاه ها شلیک نشد. دانشجویان به خوبی در خاطر دارند که سردار طلایی رئیس وقت پلیس تهران به جای ورود به دانشگاه تهران، در بیرون از دانشگاه با دانشجویان معترض به گونه ای صحبت کرد که همانها برای وی کف زدند و دسته گل به گردنش انداختند و به سر کلاس ها بازگشتند.

 

اسماعیلی ادامه داد: دانشجویان ما آگاه و منصف هستند و متوجه انگیزه شبکه های ماهواره ای یاد شده در تخریب کسی که نماد آرامش و امنیت دانشگاههاست، هستند. کسی که در نگاه عمومی نیز موجب احیای جایگاه عزیزان نیروی انتظامی به سوی یک پلیس جامعه محور، فهیم و البته مقتدر شناخته می شود.

 

وی در پایان گفت: اگر اینگونه نبود، آقای طلایی به عنوان رئیس پلیس وقت تهران بلافاصله بعد از حوادث فوق با بالاترین رای از سوی مردم تهران به عضویت شورای شهر انتخاب نمی شد.

 

منبع : شفّاف

 


[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:27 ب.ظ]  [علی فنودی]
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی یک سفر درون‌شهری که با مترو انجام شد به جمع بازاریان تهران رفت.

خبرگزاری فارس: حاشیه‌های متروسواری «عارف» از حقانی تا 15خرداد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف معاون اول دولت خاتمی و از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز(یکشنبه) به جمع بازاریان تهران رفت که با حاشیه‌هایی همراه بود.
 
*عارف با هیئت همراه خود ساعت 11:30 وارد مترو حقانی شدند.
 
* معاون اول خاتمی در بدو ورود به مترو حقانی در جمع خبرنگاران در خصوص مناظره‌های صدا و سیما گفت که آقای ضرغامی به وی زنگ زده و گفته است که دو قسمت مورد اعتراض از مناظره‌ها حذف خواهد شد.
 
*این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد ائتلاف با روحانی هم گفت: بنده هیچ نظری ندارم و تا آخر در صحنه خواهم ماند.
 
*هنگامی که عارف وارد واگن مترو شد به خبرنگاران، فیلم‌برداران، عکاسان و همراهان خود توصیه کرد که مزاحمتی برای مسافران ایجاد نکنند.
 
*مردم در واگن مترو دور عارف حلقه زدند و سوالات خود را از وی پرسیدند که اغلب سوالات آنان حول محور معیشت و مناظره‌های تلوزیونی بود.
 
*عارف در مورد مناظره‌های تلویزیونی به افرادی که دور وی حلقه زده بودند گفت که از نوع سوالات ناراحت بودم و به نظرم نفس کار در شان ملت ایران و کاندیدای ریاست جمهوری نبود.
 
*معاون اول خاتمی در پاسخ به سوال یکی از مسافران مبنی بر این که با تحول سیاسی چه می‌کنید، اظهار داشت: چهارشنبه در مناظره‌ها اعلام خواهم کرد.
 
*مسافر دیگری از عارف پرسید که با سوریه چی می‌کنید که وی پاسخ داد: از سوریه حمایت می‌کنیم چرا که 8 سال دفاع مقدس را که این کشور با ما و همپای ما بود فراموش نکرده‌ایم.
 
* عارف خطاب به جوانانی که دورش جمع شده بودند گفت: شما جوانان می‌توانید دوم خرداد دیگری خلق کنید.
 
*بازنشسته‌ای نیز خود را از میان انبوه مسافران مترو به عارف رساند و از وی پرسید: حقوق بازنشستگی کفاف زندگیمان را نمی‌دهد برای ما چه برنامه‌ای دارید؟ که این نامزد ریاست جمهوری در پاسخ گفت: حقوق بازنشسته‌ها باید همانند کارمندان پرداخت شود.
 
*مترو ساعت 12:06 دقیقه به  ایستگاه 15 خرداد رسید و عارف به همراه هیئت همراه خود از آن خارج و به جمع بازاریان تهران وارد شد.
 
*بازاریان با شعار «درود بر خاتمی، سلام بر عارف» به استقبال وی آمدند.
 
*این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سبزه میدان بازار بر روی سکو رفت و به سوالات بازاریان که اغلب اقتصادی بود پاسخ داد.
 
*یکی از حضار خطاب به عارف گفت که ما نمی‌دانیم چی کنیم. صبح همه قیمت ها بالا می‌رود و عصر آن روز پایین می‌آید، ما در بلاتکلیفی به سر می‌بریم.
 
*معاون اول دولت اصلاحات پس از استماع سخن بازاریان و پاسخ به آنان در سبزه میدان برای اقامه نماز به سمت مسجد امام (ره) حرکت کرد و در آنجا نیز به سوال نمازگزاران پاسخ گفت.
 
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:22 ب.ظ]  [علی فنودی]
حجت‌الاسلام قرائتی در همایش تجلیل از بانوان قرآنی با انتقاد از عدم حضور آموزه‌های قرآنی در برنامه‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری یازدهم گفت: راه‌کارهای این آقایان قرآنی نیست.

خبرگزاری فارس: انتقاد قرائتی از نامزدهای ریاست جمهوری/ اقتصادتان قرآنی نیست

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از بانوان قرآنی امروز 12 خردادماه 1392 با حضور حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار و طی آن از بانوان فعال در عرصه قرآن کریم تجلیل شد.
 
بنا بر این گزارش، حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد تفسیر قرآن کریم، سخنران اصلی مراسم بود و طی سخنانی با طرح سؤال مبنی بر اینکه آیا می‌دانید مهجوریت قرآن غافلانه نیست؟، گفت: در خود قرآن بیان شده که قرآن مهجور است. در این آیه از کلمه «قال» استفاده شده یعنی پیامبر گفته است؛ هنگامی که برای نقل قول آینده از فعل ماضی استفاده شود، نشانه قطعی بودن واقعه است، همچنین زمان شکایت پیامبر روز قیامت، موضوع شکایت مهجوریت قرآن و شکایت‌کننده پیامبر(ص) است.
 
وی درباره اهمیت قرآن اظهار داشت: پیامبر(ص) نمی‌گوید اهل‌بیت مرا کشتند حتی از مظلومیت آنها هم سخنی نمی‌گوید. پیامبر می‌گوید: قرآن را فهمیدند و آن را کنار گذاشتند، پس مهجوریت قرآن غافلانه نیست، در تمام آمارها و پیام‌های قرآن نکته وجود دارد، حتی کلمات قرآن هرکدام بار فنی دارد. قرآن کریم می‌گوید: زن و مرد یک گوهرند، اما متأسفانه برخی انسان‌ها می‌گویند زن از دنده چپ خلق شده. نکات زیادی از این دست در قرآن بیان شده اما به دلیل عدم مراجعه به قرآن کریم، ما در جهل مانده‌ایم.
 
قرائتی با اشاره به ضرورت بیان آیات قرآن توسط روحانیون گفت: من همواره گفته‌ام که همه روحانیون باید در سخنرانی خود از آیات الهی استفاده کنند، زیرا خود خداوند گفته آنچه را که نازل شده بازگو کنید.
 
این استاد قرآن کریم با انتقاد از کاندیداهای ریاست جمهوری به دلیل استفاده نکردن از آموزه‌های قرآن در حل مشکلات گفت: در قرآن کریم راه‌حل همه مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی بیان شده، اما شاهدیم که 8 کاندیدای ریاست‌جمهوری راه‌های مختلفی برای حل مسائل اقتصادی مطرح می‌کنند، اما یکی از آنها هم راه‌حل‌های قرآن که برای حل مسائل اقتصادی است را اشاره نمی‌کند.
 
نوشتن قرآن بر روی برنج کار بیهوده است
 
قرائتی برخی کار‌های قرآنی را بیهوده دانست و در این خصوص اظهار داشت: در کشور ما متأسفانه پول‌ها و عمر انسان‌ها صرف برخی کارهای بیهوده می‌شود، مثلاً آیات قرآن را بر روی برنج می‌نویسند و یا در جایی مشاهده می‌شود یک مربی مهدکودک آیاتی را به کودکان آموزش می‌دهد که علما هم نمی‌توانند مفهوم آن را درک کنند یا بخوانند و یا برخی افراد سوره «حمد» را یک نفس می‌خوانند، این کارها به چه درد می‌خورد، همچنین حفظ قرآن نعمت است، اما اگر کسی که استعدادش ضعیف است را مجبور به حفظ کنیم تنها خاطره تلخی از حفظ برای او می‌ماند.
 
معماری مساجد ما اسلامی نیست
 
وی در ادامه باز هم به بیان برخی کارهای اشتباه و بی نتیجه اشاره کرد و گفت: برخی می‌گویند سوره انعام را ختم کنیم، کجا آمده که فقط سوره انعام بخوانید، کل قرآن حکمت و برکت است، همچنین متأسفانه همه محراب‌ها ضدنهج‌البلاغه و آموزه‌ها هستند؛ پیامبر هنگامی که نماز می‌خواند پرده‌های پیش رویش را برمی‌داشت و می‌گفت: گل‌های این پرده حواس انسان را پرت می‌کند، اما امروزه محراب‌های عبادت را کاشیکاری و تزئیین می‌کنند. قرآن کریم را در بالاترین نقاط مسجد و با خطوط عجیب و غریب کوفی، میخی و «سیخی» می‌نویسند، در حالی که حتی جنیان هم نمی‌توانند این آیات را بخوانند و به اینها می‌گویند هنر معماری.
 
قرآن کریم اینگونه مهجور شده و برای رهایی از این مهجوریت به یک نهضت عظیم نیاز است، البته در این نهضت نباید چشم به حمایت سازمان‌ها و نهادها داشت، باید خود مردم بخواهند و قرآن را از مهجوریت خارج کنند.
 
خانم‌ها لباس رنگی بپوشند
 
قرائتی در ادامه با توصیه خانم‌ها به استفاده از لباس‌های رنگی در مجلس قرآن زنانه گفت: من به شما خواهران توصیه می‌کنم در جلساتی که برای قرآن تشکیل می‌دهید و در آن جلسات مردها نیستند، لباس مشکی نپوشید، از رنگ‌های شاد استفاده کنید تا جلسات قرآن جلسات شاد و زیبایی باشد، البته در محافل و مجامع برای اینکه باعث جذابیت نشود بهتر است از چادر مشکی استفاده شود.
 
وی با اشاره به کاستی‌ها و اشتباهات در کار قرآنی گفت: متأسفانه تلاوت قرآن تبدیل به هنرنمایی شده، تولید فیلم کوتاه با مضامین قرآنی بسیار کم است، تفسیر ساده قرآن برای کودکان نداریم، موقوفات قرآنی اندک است، نذر برای تلاوت بسیار قلیل است و اغلب نذورات، «نذورات پلویی و چلویی» است، همچنین در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها، قرآن کمتر اهمیت دارد، در حالی که نیاز است مبنای کار قرآن باشد و افرادی که دکترای علوم قرآنی دارند باید به سمت تفسیر بروند نه فقط به خواندن و حفظ بپردازند.
 
تنها کشتی بی سوراخ جهان
 
این مفسر قرآن کریم، کتاب خدا را راه حل همه مشکلات دانست و در این خصوص اظهار داشت: آیا می‌دانید اگر کتاب آسمانی را بپا داریم وضع اقتصاد هم بهتر می‌شود؟ متأسفانه به قرآن مراجعه نمی‌کنیم و یا آموزه‌های آن را به کار نمی‌گیریم. همه روایت‌ها، حدیث‌ها و حرف‌ها سوراخ دارند، اما تنها کشتی بی‌سوراخ قرآن است زیرا خود خدا فرموده که ما قرآن را نازل کردیم و از آن محافظت می‌کنیم.
 
من کتابی نوشتم با نام «اقرار ملاصدرا در آخر عمر»، در تحقیقاتی که داشتم، همه مراجع مانند امام بسیاری از علما و بزرگان اینگونه بیان کردند که ما غصه می‌خوریم که چرا همه عمر را با قرآن نبوده‌ایم.
 
قرائتی با توصیه خانم‌ها به استفاده از قرآن در ماه رمضان گفت: من به شما خواهران توصیه می‌کنم قدر این جمع را بدانید و به فکر گسترش آن باشید، تا ماه رمضان حدود 40 روز فرصت باقی است، از الان برنامه‌ریزی کنید، البته در جلسات قرآن خودتان تفسیر نگویید بلکه تفاسیر را بخوانید، همچنین ادای بزرگان را درنیاورید. برخی از خانم‌های استاد جلسه از روز اول تفسیر المیزان را درس می‌دهند، ابتدا تفسیرهای ساده را بیان کنید آن هم در دقایقی کوتاه و تلاش کنید اخلاق و رفتار و زندگیتان قرآنی شود.
 
مدرس درس‌هایی از قرآن در پایان به نقل خاطره‌ای پرداخت و گفت: روزی دوستی به من گفت؛ زلیخا یوسف را به زنان نشان داد، همه دست بریدند، شما یوسف قرآن را به جوانان نشان دهید، مطمئناً آنها از همه مکاتب دست می‌کشند و به سوی قرآن می‌آیند.
 
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:21 ب.ظ]  [علی فنودی]
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ظرف ۳۰ سال گذشته ۳۳۰ استاندار در کشور عوض شده که طول عمر هر استاندار بین 18 ماه تا 32 ماه بوده است.

خبرگزاری فارس: هر ۴ دولت همواره به دولت قبلی خود اعتراض کرده‌اند / تاکنون ۳۳۰ استاندار در کشور عوض شده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس سید محمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (یکشنبه) که در رادیو ایران سخن می‌گفت اظهار داشت: مردم ما با 98 درصد به جمهوری اسلامی رای آری دادند اما معتقدم به تدریج با گذشت 30 سال این درصد افت کرده است که علت عدم تجربه مسئولان برای اداره منظم و شکل‌یافته کشور است، البته بنده هیچ کس را متهم به چیزی نمی‌کنم.
 
وی افزود: طی این مدت هر 4 دولت وقتی جای خود را به دولت دیگری دادند دست به اعتراض علیه دولت قبل خود زدند، غافل از اینکه شخصیت‌ها در دوران قبل شخصیت‌های معتبر نظام بودند.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره رقابت‌های ریاست جمهوری تصریح کرد: اختلاف سلایق سبب شده تا با روی کار آمدن دولت جدید و تغییر وزرا مدیران کل و مدیران پایین‌دستی نیز تغییر کند و این به معنای دو مرتبه شدن تجربه و آزمون و خطاست که سبب بالا رفتن هزینه کشور می‌شود.
 
غرضی اضافه کرد: وزیر و مدیرکل جدید تا بخواهد اطلاعات سابق پرسنل‌ها را ارزیابی و شخصیت‌شناسی کند یکی دو سال طول می‌کشد که این خود به معنی بالا رفتن هزینه دولت‌ها می‌شود که در پی آن تورم پدید می‌آید.
 
وی به تعریفی از تورم پرداخت و گفت: دولت متورم دولتی است که بیش از درآمد هزینه می‌کند.
 
وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت هاشمی معتقد است که تغییرات در دولت از منظر سیاستمداران مثبت ولی از نگاه جامعه منفی تلقی می‌شود، چرا که وقتی مردم با یک مدیرکل و یا وزیر جدیدی مواجه می‌شوند تلقی‌شان این است که قصه هزار و یک شب مجددا از اول تکرار می‌شود.
 
غرضی با تاکید بر اینکه در دنیا تغییرات دولت را تغییر سیاسی تعریف کرده‌اند نه تغییر افراد خاطرنشان کرد: تغییر افراد، تغییر سیاسی نیست بلکه معتقدم احزاب و گروه‌ها باید متون قانونی خود را عوض کند نه اینکه بخواهد در جا به جایی افراد و کنار گذاشتن افراد دخالت کند چرا که افراد مامور اجرای قانون هستند و اگر قانون عوض شود باید متناسب با قانون عمل کند.
 
وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با تکیه بر قانون، وضعی را ایجاد کنیم تا با تغییر وزیر تغییرات عمده‌ای صورت نگیرد چرا که در دنیا معاونت‌هایی همچون معاونت برنامه‌ریزی وجود دارد که برای مدت 20 سال حکم قانونی دارد.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید بر اینکه تغییر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر به دولت آسیب کمتر اما به ملت آسیب بیشتری می‌زند خاطرنشان کرد: قانون اجازه داده که استاندار عوض شود اما در قانون نیامده که یک استاندار را برای چه مدت باید در این پست باقی بماند.
 
غرضی ادامه داد: من مطالعه کردم که ظرف 30 سال گذشته 330 استاندار در کشور عوض شده که طول عمر ابقاء آنان بین 18 ماه تا 32 ماه است که در برخی استان‌ها تاکنون 22 استاندار عوض شده و در برخی استان‌ها مانند یزد نیز هر 4 سال یک بار استاندار عوض شده است.
 
وی دلیل عدم انسجام‌ اقتصادی و سیاسی در کشور را متزلزل شدن  شخصیت‌های استانی دانست و گفت: اگر ملت ایران بنده را قابل بدانند من اولین هدفم تثبیت استان‌ها است.
 
محمد غرضی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: وقتی به آمارها نگاه می‌کردم، دیدم در استانی که چند سالی بیشتر نیست تبدیل به استان شده، شش استاندار عوض شدند؛ مگر افراد خیلی با هم تفاوت دارند که چنین کاری انجام می‌دهند، قطعاً افراد با هم تا این حد متفاوت نیستند.
 
وی افزود: در محاسبات سیاسی، اداری و اجتماعی خودم در دهه 70 به این نتیجه رسیدم که استاندار باید منتخب مردم همان استان باشد. کشور وقتی به ثبات می‌رسد که مردم با مقامات اجرایی خودشان به طور مستقیم و رو در رو تعامل داشته باشند، وظیفه رئیس‌جمهور این است که قوانین را اجرا کند، وظیفه دولت این است که قوانین را تعویض کند و تغییر دهد و به نحو مطلوب‌تری کشور را اداره کند.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اگر تصور شود با تغییر وزیر، معاون وزیر و استاندار، دولت به اهداف خودش می‌رسد، قطعاً ملت پس از تجربه‌هایی که طی سالهای گذشته داشتند، تأئید می‌کنند که تغییر اعضای دولت و استانداران چیزی را عوض نمی‌کند، تصریح کرد: رئیس‌جمهور اختیارات بسیار خوبی در قانون اساسی دارد، وقتی می‌تواند چنین اختیاراتی را اعمال کند که حتماً حامی اجتماعی داشته باشد،‌ رئیس‌جمهوری که حامی اجتماعی نداشته باشد،‌ تغییراتی که ایجاد می‌کند به ضرر کشور و نظام خواهد بود و بایستی عقبه اجتماعی رئیس‌جمهور با قدرت عمل کند.
 
به گفته وی، نمی‌شود رئیس‌جمهور را مکلف به اقداماتی کرد که عقبه اجتماعی ندارد، جمهوریت نظام ایجاب می‌کند که رئیس‌جمهور با جمهور مردم کار کند، یعنی بایستی با افرادی تعامل داشته باشد که اعتبار اجتماعی دارند، تمام تجربیات نشان می‌دهد که جریاناتی که در کشور، دولت تشکیل دادند به محض اینکه به قدرت رسیدند، ستاد خودشان را مأمور کردند که در اداره کشور حکومت کند و این بیشترین ضربه‌ای است که به چهار دولت گذشته خورده است.
 
غرضی خاطرنشان کرد: چهار دولت گذشته همه در مقابله با یکدیگر توانستند روی کار بیایند، یعنی کسی فرد دیگری را نفی کرده ولی هیچکس نیامده قوانین حاکم را نقض کند، برای حل این موضوع در استان‌ها، استاندار را با نظر مردم برمی‌گزینم و شرطی هم برای این اقدام ندارم. اگر در جایی استانداری ذهنیت تجزیه‌طلبی داشته باشد، او هرگز نمی‌تواند استاندار باشد ولی اگر استانداری بیاید و مسئولیت استانش را بپذیرد و رأی جامعی داشته باشد و 80درصد مردم به او رأی دهند، او حق دارد که چهار سال استاندار بماند و جز اینکه خلاف مبرهن، شرعی و قانونی داشته باشد، دولت نباید او را عوض کند.
 
وی با بیان اینکه بنده بیش از 60 سال است در کشور خدمات اجتماعی،‌ سیاسی و انقلابی انجام دادم و حدود 35 سال گذشته اکثر شهرها، استان‌ها، روستاها و بخش‌ها را دیده‌ام، بخصوص وقتی استاندار خوزستان بودم، یادآور شد: شهادت می‌دهم شرایط برخی از این شهرها به لحاظ اجتماعی، اداری و سیاسی با 30 سال گذشته تفاوتی نکرده است. دائماً جمعیت استان‌ها و نخبگان به نفع مراکز استان تخلیه شدند و دائم آن مراکز مانده و در توسعه کشور مشارکت نکرده اند.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه متذکر شد: به نظرم بهتر است خود مردم استان، استاندارشان را انتخاب کنند و مسئولیت اداره استان را بر عهده بگیرند و گزارش دهند و برای اینکه تخلفی رخ ندهد، تمامی نمایندگان آن استان را مأمور نظارت می‌کنم. نظارت مجلس واجب است به شرط اینکه نظارت باشد و دخالت نباشد. مجلس از اینکه وقتی می‌خواهد گزارشی را بگیرد باید به دولت رجوع کند، رنج می‌برد. دست مجلس باید باز باشد که به استاندار رجوع و مشکلات مردم را حل کند.
 
وی همچنین گفت: بهترین راه حل این است که جمهوریت را به صد در صد برگردانیم. یعنی مردم را در اداره امور کشور دخالت دهیم نه اینکه در کلام بلکه در عمل، یعنی بگوییم قدرت سیاسی اجازه می‌دهد که در کار اجرایی، مردم هم دخالت کنند.
 
غرضی با بیان اینکه باید دولت، اعتماد عمومی بیافریند، تصریح کرد: در مورد تهران باید بگویم به خاطر بزرگ بودن این شهر و اینکه 12میلیون نفر دارای یک استاندار هستند، تصور می‌کنم این موضوع یک مشکل است. تنها شهری که در ایران کارتون‌خواب دارد،‌ تهران است. در شأن ام‌القری جهان اسلام نیست که کارتون‌خواب داشته باشد،‌ بنده استان تهران را به پنج تا شش استان تقسیم می‌کنم و در هر مسئولیتی، آن استاندار را مأمور می‌کنم که به عنوان مثال لواسانات برای او باشد، شهرری برای او باشد و قسمت‌های دیگر استان برای خودشان باشد.
 
وی اضافه کرد: با این کار، در هر استانی در تهران، چهار یا پنج نفر نماینده مجلس می‌شوند که به نظرم این یک مزیت است، هم‌اکنون تهران 30 نماینده مجلس دارد، مردم تهران نمایندگانشان را فقط به اسم می‌شناسند و به رسم نمی‌شناسند، 30 نماینده به جایی نمی‌رسد، هم‌اکنون قرار است انتخابات شورای شهر برگزار شود، مردم باید برای شهر بزرگی مانند تهران تنها به 30 کاندیدا رأی دهند، مردم این 30 برگزیده را نخواهند شناخت، از این رو بهتر است استان تهران را به شش استان تقسیم کنیم تا مردم را با استاندار، شهردار و شورای شهرشان آشنا کنیم، مسئولان بایستی که در برابر مردم پاسخگو باشند.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین تأکید کرد: کسانی که در برابر مردم مسئولیت دارند به مفهوم تفویض اختیارات است، هر کسی در کشور از دولت یا وزارتخانه‌ای شکایت دارد، بایستی به همان وزارتخانه شکایت کند
 
وی یادآور شد: وقتی یک ملت هفتاد میلیونی گرفتار می‌شوند، همه آنها باید به تهران بیایند و شکایت‌شان از دستگاه‌های مختلف را به رئیس‌جمهور منتقل کنند، فرض کنید یک درصد شکایات هم به رئیس‌جمهور برسد، آیا او می‌تواند به شکایات رسیدگی کند؟ روش اداره کشور در دنیای جدید، روش اداره کشور از طریق‌ سیستم‌های اینترنتی و استفاده از فضای مجازی است. از طریق سیستم‌های پیشرفته مخابراتی است، بایستی این اتفاق بیفتد که اگر ظلمی به کسی در اقصی‌نقاط کشور شد، بتواند دسترسی داشته باشد.
 
غرضی ادامه داد: روش این است که رئیس‌جمهور اختیاراتش را به استانداران واگذار کند، ولی به هر استانداری نمی‌شود، چون رئیس‌جمهور از مردم رای دارد، بایستی اختیاراتش را به کسی بدهد که از مردم رای دارد. تمام کشورهایی که صاحب صنعت شهرسازی هستند یعنی به جای اینکه یک تهران بزرگ داشته باشند، 30 تهران بزرگ دارند، روش‌شان این است که نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهور اختیاراتش را به کسی که از مردم رای دارد، واگذار می‌کند، نمی‌خواهم از کلمه فدرال استفاده کنم، می‌خواهم از کلمه واگذاری مسئولیت به کسی که قابلیت داشته باشد، استفاده کنم.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان، با تاکید بر لزوم انتخاب دولتی که قاعده اجتماعی آن بسیار بالا باشد، گفت: جمهوریت نظام وقتی شکل می‌گیرد که قاعده اجتماعی استانداران قوی و متعلق به مردم باشد.
 
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:20 ب.ظ]  [علی فنودی]
غلامعلی حدادعادل کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم فردا در جمع مردم قم سخنرانی می‌کند.

خبرگزاری فارس: حدادعادل به قم می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم فردا در جمع اساتید دانشگاه علوم تحقیقات تهران و مردم قم سخنرانی می‌کند.
 
وی همچنین فردا دوشنبه از ساعت 14 در جمع اساتید دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واقع در پونک سخنرانی خواهدکرد و بعد از آن عازم قم خواهد شد.
 
حداد عادل پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسن عسگری علیه السّلام قم در جنب حرم حضرت معصومه سلام ا... علیها و در جمع مردم قم سخنرانی خواهد کرد.
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:19 ب.ظ]  [علی فنودی]
تعداد کل صفحات : 70 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >