حماسه
 
حماسه
محمد باقر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری با برشمردن مهم‌ترین برنامه‌های خود برای سازندگی ایران به عنوان رئیس جمهور گفت:‌ در کارم برای هیچکس تبعیض‌‌ قائل نیستم.

خبرگزاری فارس: سوءتدبیر و سوءمدیریت را می‌شکنم/تبعیض‌ برای هیچکس قائل نیستم/ کشور را می‌سازم

 به گزارش خبرگزاری فارس از ایلخچی، محمدباقر قالیباف بعد از ظهر امروز در جمع مردم این شهر با تاکید بر اینکه امروز خانواده‌ها در حوزه معیشت با مشکلاتی دست به گریبان هستند که دغدغه‌های زیادی برای آنها فراهم کرده است، اظهار کرد: امیدواریم با برنامه‌های در نظر گرفته شده بتوان در زمینه حل این مشکلات موثر باشیم.
 
وی در ادامه بر ضرورت رفع دغدغه‌های جوانان و خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: اشتغال و مسائل اقتصادی مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها را تشکیل می‌دهد و لازم است در این خصوص گام‌های موثر برداشت.
 
قالیباف، اشتغال را چالشی مهم در جامعه امروز ارزیابی کرد و افزود: این امر متاسفانه خانواده‌ها را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده که لازم است بیشتر به آن توجه کرد.
 
وی گفت: کاملاً متوجه هستم که مهم‌ترین چالش‌ها در کشور چیست و معضل اشتغال، اقتصاد و تورم که امروز کانون‌های گرم خانواده را دچار سردی کرده، را مسئله اساسی می‌دانم.
 
نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در ادامه منابع انسانی را مهم‌ترین سرمایه هر کشوری خواند و تاکید کرد: باید به نیروی انسانی توجه ویژه کرد و در این زمینه قائل به این هستم که تبعیضی وجود نداشته باشد.
وی اظهار امیدواری کرد بتوان در آینده با کار و تلاش و تحقق برنامه‌های کاربردی برای رفع مشکلات جامعه، محبت‌های مردم به خصوص خطه آذربایجان را جبران کرد تا حداقل بخشی از مشکلات اقتصادی به خصوص موضوع اشتغال که برای جوانان دغدغه بزرگی است، حل و فصل شود.
 
قالیباف با بیان یکی دیگر از اولویت‌های دولت خود به استفاده از نیروهای جوان در کنار نیروهای باتجربه اشاره کرد و گفت: ما علاوه بر اینکه از نیروهای باتجربه و نیروهایی که بی‌شک دانش آنها چراغ راه ماست استفاده می‌کنیم باید از نیروهای جوان و نخبه نیز بهره ببریم تا اینکه بتوانیم بسته مدیریتی که امروز سوءتدبیر و سوءمدیریت را برایمان به ارمغان آورده است بشکنیم. ما امروز از سوءتدبیر رنج می‌بریم، مخصوصا در حوزه مشکلات اقتصادی. این در حالی است که ما کمبود ظرفیت و منابع نداریم.
 
قالیباف در پایان سخنان کوتاه خود در یکی از میدان‌های اصلی این شهر، ضمن تشکر از استقبال‌کنندگان و هوادارانش یاد و خاطره شهدای آذربایجان را گرامی داشت.
 
براساس این گزارش، محمدباقر قالیباف امروز پیش از ورود به تبریز در گلزار شهدای تبریز (وادی رحمت) حضور یافت و یاد همرزمان شهیدش را گرامی داشت.
منبع : فارس

 


[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:17 ب.ظ]  [علی فنودی]
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جامعه باید اصلاح‌طلب باشد گفت: دولت اصلاح‌طلب بدون پایگاه اجتماعی به هیچ دردی نمی‌خورد.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سیدمحمد غرضی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در کانون سردفتران و دفتریاران و در جمع وکلا اظهار داشت: مردم ظرف 100 سال گذشته آسیب بسیاری دیده‌اند.
 
وی همچنین به کاهش ارزش پول ملی طی 100 سال اخیر اشاره کرد و گفت:‌ پول ملی ظرف 100 سال گذشته 500 برابر کاهش یافته است.
 
غرضی تاکید کرد: رابطه بین مردم و دولت به هم خورده و گرانی افسارگسیخته شده است. ما می‌خواهیم دولت ضد تورم ایجاد کنیم. 
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم جمهوریت و اسلامیت را توسعه دهیم و در توسعه جمهوریت انتخاب استانداران را به عهده مردم می‌گذاریم.
 
وی با بیان اینکه دولت‌های صد سال اخیر دست شان در جیب فقرا بوده،‌اظهار داشت: تورم یعنی از جیب فقرا به جیب اغنیا ریختن که این خلاف عقلانیت، اسلامیت، ‌مردم سالاری و شرع است.
 
غرضی افزود: آنچه امروز ایجاد مشکل کرده عدم شفافیت دستگاه اجرایی است هیچ وزیری نباید امضای فیزیکی داشته باشد. وزیر مامور اجرای قانون است.
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: شهرداری‌ها بیشترین تلاش‌شان اختفای قوانین حاکم برای اعمال است. شهرداری تهران به هیچ کس تسویه حساب نمی‌دهد و همیشه علی‌الحساب پول می‌دهد تا اگر کسی بعدا بررسی کردند با مشکل مواجه نشود که این باید اصلاح شود.
 
غرضی در ادامه اظهار داشت: توسعه اجتماعی، نتیجه تعامل NGOها با مردم و با دولت است. NGOها در کشور ما شکل ندارد.
 
وی با اشاره به روابط ایران و آمریکا طی 100 سال اخیر گفت: رابطه ما با آمریکا زد و خوردی دوطرفه بوده و حالا آنها به دنبال این هستند که حکومت سوریه که با ما مراوده دارد را ساقط کنند و از آن استفاده کنند اما با یاری خدا نمی‌گذاریم که سوریه سقوط کند.
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد:‌ما با آمریکا مذاکره نداریم تعامل داریم. اگر آنها با زور جلو بیایند جلویشان می‌ایستیم و اگر فکر کنند که می‌توانند نظام را ساقط و دولتی دست‌نشانده جای آن بگذارند باید بدانند اگر مردم بفهمند که فرد حاکم طرفدار بیگانه است عمرش کوتاه و اگر بفهمند به دنبال مقاومت است، در کنارش می‌ایستند.
 
غرضی تصریح کرد: ما نه با اروپا، نه روسیه و نه چین دعوا نداریم دعوای ما با آمریکاست. آنها معتقدند تمام منابع دنیا متعلق به آنهاست.
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص اهمیت اجرای قوانین گفت: یک نظریه می‌گوید قانون اگر پایگاه اجتماعی نداشته باشد اجرا نمی‌شود. اجرای قانون با زور هزینه دارد.
 
غرضی ادامه داد: باید سعی کرد وقتی می‌خواهیم یک قانون را وضع کنیم حقوق عامه بر حقوق خاصه ارجحیت داشته باشد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دولتی که با رای کم انتخاب شود نمی‌تواند یک دولت قوی باشد ما باید افراد همسو و همفکر با دولت ضد تورم را پای کار بیاوریم.
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فعالیت اصلاح‌طلبان در کشور گفت: گروه‌های اجتماعی اصلاح طلب در جامعه شکل نگرفته است و دولت اصلاح‌طلب به هیچ دردی نمی‌خورد. جامعه باید اصلاح‌طلب باشد.
 
وی با بیان اینکه اصلاحات باید پایگاه اجتماعی داشته باشد، اظهار داشت: اصلاحات نمی‌تواند حزبی و گروهی باشد تصور اینکه یک دولت اصلاح طلب به وجود بیاید که پایگاه اجتماعی نداشته باشد همان بلایی سرش میآید که بر سر دولت خاتمی آمد و همه طرفداران از خاتمی عبور کردند و به آن طرف رفتند.
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:16 ب.ظ]  [علی فنودی]
رئیس ستاد انتخابات شهرستان همدان گفت: غریی‌ها به دنبال این هستند که چوب لای چرخ انتخابات ایران بگذارند اما با حضور حماسی مردم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

خبرگزاری فارس: غرب می‌خواهد چوب لای چرخ انتخابات بگذارد/حضور حداکثری دشمن را ناکام می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حسن قهرمانی‌مطلق امروز در جلسه توجیهی و آموزشی اعضای شعب اخذ رأی شهرستان همدان با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات پیش رو اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری باید در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه و پرشور وارد صحنه شویم چرا که این امر منجر به تحقق حماسه سیاسی می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه اعضای شعب باید طبق قانون اقدام کرده و با ظرافت و دقت وظایف خود را انجام دهند، این مهم را عامل دیگری در خلق حماسه‌ای ماندگار دانست.
 
رئیس ستاد انتخابات شهرستان همدان با بیان اینکه مردم همواره پشتیبان و مدافع نظام و آرمان‌های آن هستند، ادامه داد: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در مناسبت‌ها و شرایط مختلف و حساس همواره دفاع از نظام را به دنیا ثابت کرده‌اند که امسال نیز با حضوری پرشور در پای صندوق‌های رأی، حماسه‌ای بی‌بدیل را خلق خواهند کرد.
 
وی با اشاره به تبلیغات و توطئه‌های دشمنان تأکید کرد: غریی‌ها به دنبال این هستند که چوب لای چرخ انتخابات ایران بگذارند اما به طور قطع مانند همیشه نمی‌توانند کاری از پیش برند.
 
قهرمانی‌مطلق با بیان اینکه باید بصیرانه و هوشمندانه توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد، ابراز داشت: باید با تحقیق نسبت به انتخاب فردی اصلح و ولایتمدار اقدام کنیم.
 
در پایان جلسه توجیهی و آموزشی برای اعضای شعب اخذ رأی شهرستان همدان برگزار شد.
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:14 ب.ظ]  [علی فنودی]
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: از آنجا که تورم و گرانی مردم را رنج می‌دهد، بر همین اساس محوریت مباحث کاندیداها بیشتر مباحث اقتصادی است اما نباید از نظر دور داشت که در کنار این مسائل باید به مباحث فرهنگی نیز توجه کرد.

خبرگزاری فارس: مباحث فرهنگی نباید از سوی نامزدها دور بماند/ هماهنگی قوا حلال بسیاری از مشکلات است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امروز در دیدار قالیباف با وی، مسائل اقتصادی در جامعه را مهم‌ترین موضوع در شرایط فعلی خواند و اظهار کرد: به نظر می‌رسد از آنجا که تورم و گرانی مردم را رنج می‌دهد، بر همین اساس محوریت مباحث کاندیداها بیشتر مباحث اقتصادی است اما نباید از نظر دور داشت که در کنار این مسائل باید به مباحث فرهنگی نیز توجه کرد.
 
امام جمعه تبریز در این زمینه تهاجم فرهنگی غرب را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از موارد مهم و اساسی در مبارزه با تهاجم فرهنگی، شناخت ابعاد و ریشه‏های آن است زیرا زمانی می‏توانیم در برابر این پدیده برنامه‏ریزی کنیم که از دشمن مهاجم و برنامه‏های او اطلاع کافی داشته باشیم و متناسب با آن سلاح تدافعی خود را به‏کار گیریم، این مبحث یکی از محورهایی است که در بیانات مقام معظم رهبری بر آن تأکید شده است.
 
امام جمعه تبریز تصریح کرد: از آنجا که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل رنگ و بوی فرهنگی دارد، از این رو در کنار معیشت مردم باید مسائل فرهنگی هم مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
شبستری با بیان اینکه اعتلای فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و ایجاد حس غرور و افتخار در جوانان و نوجوانان، این وارثان واقعی ارزش‏های گرانبهای فرهنگ خودی، گامی اساسی است که باید برای مبارزه بی‏امان با تهاجم فرهنگی غرب برداشته شود، تاکید کرد: امیدواریم عزیزانی که دولت آینده را تشکیل خواهند داد در بهبود معیشت مردم  و بهبود موقعیت ایران در مسائل بین‌المللی موفق باشند.
 
وی در ادامه اظهار کرد: دولت آینده باید از قوت و اقتدار لازم در تمام عرصه‌ها برخوردار باشد و با ولایتمداری به عنوان شاخصه‌ای مهم، هماهنگی کامل بین قوا را مدنظر داشته باشد.
 
امام جمعه تبریز بیان کرد: این هماهنگی‌های قوا راهی خواهد بود تا از این راه مشکلات کشور در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود.
 
وی تصریح کرد: امید است خداوند متعال توفیق دهد تا در هر جایگاهی که قرار می‌گیرید، موفق بوده و به مردم خدمت کنید.
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:13 ب.ظ]  [علی فنودی]

 

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی دقایقی قبل جهت مناظره با نماینده حسن روحانی با موضوع روند پرونده هسته‌ای وارد صداوسیما شد.

خبرگزاری فارس: علی باقری به منظور مناظره با نماینده روحانی وارد صداوسیما شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی باقری رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی دقایقی قبل به منظور مناظره با واعظی نماینده حسن روحانی وارد صداوسیما شد.
 
قرار است که این دو به نمایندگی از سعید جلیلی و حسن روحانی به مناظره در خصوص روند پرونده هسته‌ای بپردازند.
منبع : فارس

[یک شنبه 12 خرداد 1392 ]  [08:10 ب.ظ]  [علی فنودی]
تعداد کل صفحات : 70 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >